Een fotoverslag van Canyonlands National Park. Het landschap heeft rotsformaties, steile wanden, zuilen en bogen tot een hoogte van 2400 meter op zijn grondgebied. Het gebied kreeg zijn status in 1964 en heeft een totale oppervlakte van 1365 vierkante kilometer. Door erosie zijn ontelbaar veel verschillende vormen en kleuren ontstaan.

De Colorado River en een 900 meter dikke laag zout in de bodem zorgen voor het grootste deel voor het uiterlijk van Canyonlands National Park. Het zout is een onbetrouwbare ondergrond voor het zand en steen en door het grondwater zakt dit zout. Hierdoor zakt ook het zand en steen wat er bovenop ligt. Een grillige maar oh zo mooie natuurijk landschap is het resultaat. U vindt het park in de buurt van Moab, Utah.

 Canyonlands National Park foto’s

Leestijd: 2 min