New York Cheesecake, heerlijk als Dessert of gewoon als lekker tussendoortje. Hoe dan ook, de New York Cheesecake is razend populair. Waar komt deze Cheesecake eigenlijk vandaan? In 1872 ontwikkelden de Amerikaanse melkproducenten een recept voor een volle, smeuïge kaas die ze cream cheese doopten. In 1880 begon de firma Kraft in New York met de productie van zijn eigen Cream Cheese: Philadelphia Cream Cheese.

Vanaf de jaren 1900 werd de Cheesecake (Kwarktaart) razend populair in New York, je kon het vinden in alle restaurants. In 1929 riep restaurant eigenaar Arnold Reuben van restaurant Turf in Broadway zichzelf uit tot de bedenker van de New York Cheesecake, die alleen met Cream Cheese werd gemaakt. In 1912 pasteuriseerde Kraft het recept en werd de cream cheese uitgevoerd naar de andere Amerikaanse staten. Cream Cheese werd een onmisbaar ingrediënt voor Cheesecake.

New York Cheese Cake

De taartbodem voor de traditionele New York Cheesecake wordt gemaakt op basis van Graham Crackers. Verkruimeld en gemengd met boter en suiker voor het zanderige effect. Hieronder vindt u het heerlijke recept. Maak de Cheesecake bij voorkeur in een springvorm, zodat u de taart makkelijk uit de vorm kunt halen.

New York Cheesecake

Voor zes tot acht personen

 • 150 gram zandkoekjes (Bijvoorbeeld, Bastogne of Sprits. Of beter Graham Crackers)
 • 800 gram verse kaas (Philadelphia)
 • 140 gram Kristalsuiker
 • 40 gram Bruine suiker
 • 3 eieren
 • 2 eetlepels aardappelzetmeel
 • 1 eetlepel vloeibaar vanille extract
 • 100 gran Creme fraiche
 • 60 gram gesmolten boter
 • de schil van een citroen
 • Een springvorm van 25 cm / bakpapier

Bereiding

 • Verwarm de oven op 150C
 • Leg een brede strook bakpapier p[ de rand van de bakvorm. Het bakpapier moet 2 tot 3 cm over de rand kunnen
 • Verkruimel de koekjes en meng ze met de gesmolten boter en bruine suiker. Verdeel het mengsel over de bodem van de bakvorm. Druk het mengsel aan de randen wat hoger.
 • Laat vijftien minuten bakken in de oven en laat de bodem vervolgens goed afkoelen.
 • Klop de verse kaas luchtig met een garde.
 • Voeg de suiker toe, afwisselend met de eieren. Roer het aardappelzetmeel door het mengsel, gevolgd door de geraspte citroenschil en de creme fraiche. Meng alles goed door elkaar met een spatel.
 • Giet de bereiding in een bakvorm en zet in de oven. Tip: zet een kommetje water in de oven, zo vermijdt u dat de Cheesecak barst. Laat het geheel 45 minuten bakken.
 • Laat de cake afkoelen en zet deze vervolgens een nacht in de koelkast.
 • Haal de Cheese cake uit de vorm en serveer het met een rode vruchtencoulis

 

Rode vruchtencoulis

 • 200 gram verse aardbeien en/of frambozen
 • 50 gram poedersuiker
 • 1 eetlepel citroensap

Pureer de aardbeien en/of de frambozen met de poedersuiker en het citroensap. Giet het mengsel door een puntzeef.

Yes We CookDit heerlijke recept is afkomstig uit het boek hiernaast afgebeeld.  Behalve dit heerlijke Cheesecake recept vind u nog honderd andere Amerikaanse gerechten in de heerlijke boek. Een aanrader! (ISBN 9789044729160)New York Cheesecake – Heerlijk als dessert!

Leestijd: 4 min