Chili! Hoe heter hoe beter? Als er geblust moet worden kan je maar beter in de buurt van een brandweerkazerne zijn

Chili festival Florida

In Sarasota, Florida organiseert het brandweerkorps zijn eigen chili festival!

Het chili festival is altijd druk bezocht Er zijn negentien brandweerkazernes in de omgeving en ze doen allemaal mee met een eigen team. Ieder team heeft een chili gemaakt en de bezoekers kopen voor vijf dollar een kaartje waar de letters opstaan. Met die kaart ga je langs de negentien stands, je krijgt het nummer van de stand aangekruist en een bakje met wat chili. Proefen maar!

Chili festivalHet enthousiasme straalt er bij alle teams vanaf. Elk team vraagt om hun chili als winnaar te kiezen. De bedoeling is uiteraard dat je aan het eind alle chili’s hebt geproefd en de winnaar aankruist.

De bezoekers zorgen voor de publieksprijs. Er is ook een tienkoppige beroepsjury, bestaande uit plaatselijke chef koks.Deze zitten aan een lange tafel en proeven blind alle verschillende soorten chili’s en kiezen dan hun winnaar. De opbrengst van deze dag gaat naar een goed doel. Super toch?! 

 

 

Ook je eigen chili maken? Kies dan voor onderstaand recept, het blusgehalte bepaal je zelf!

En bezoek een een chili festival in de Verenigde Staten!

Chili

 • 2 eetlepel olie
 • 1 rode paprika, in stukjes
 • 1 ui, in stukjes
 • 2 knoflooktenen, gehakt
 • 1 pond kip- of kalkoengehakt
 • 3 eetlepels chilipoeder (Of minder indien gewenst!)
 • 2 theelepels zout
 • 1 theelepel gedroogde oregano
 • 1 theelepel gemalen komijn
 • ½ theelepel gemalen kaneel
 • 1 blik tomaten (400 gram)
 • 2,5 dl kippenbouillon
 • 2 blikken (400 gram) Cannellini bonen, uitgelekt en afgespoeld
 • 1 laurierblad
 • geraspte kaas als garnering

 

Bereiding

Verhit de olie in een grote braadpan. Bak de paprika, ui en knoflook 5 tot 7 minuten tot de groentes zacht zijn. Zet het vuur iets hoger en voeg het gehakt toe en maak het los met een spatel. Bak al roerend 4 tot 6 minuten. Roer er nu de chilipoeder, zout, oregano, komijn en kaneel door en bak 1 minuut. Voeg de tomaten met vocht en de bouillon toe en breng aan het sudderen. Voeg dan de bonen toe en breng weer aan het sudderen. Zet het vuur op middel, doe het laurierblad erbij en laat, af en toe roerend, ca. 30 minuten sudderen. Verwijder het laurierblad. Proef en breng eventueel op smaak met zout en peper. Serveer met een bakje geraspte kaas er los bij.

Nelleke van Lindonk

Nelleke van Lindonk

Smulpaap

Nelleke van Lindonk neemt u mee naar het culinaire deel van de Verenigde Staten. Wie dacht dat Amerika bestaat uit hamburgers & frites zal na het eten van Nelleke haar heerlijke gerechten beseffen dat de realiteit iets anders is. Nelleke laat op verbluffende wijze zien dat The Kitchen van Amerika zich niet in een hoek laat drukken. Met heerlijke Amerikaanse recepten kunt u uw kookkunsten beproeven op The American way!Chili – Hoe heter hoe beter?

Leestijd: 3 min