Op zoek naar het Consulaat in Amsterdam of de Amerikaanse ambassade? Enkele adressen hieronder kunnen behulpzaam zijn bij het verkrijgen van informatie over de Verenigde Staten. Bedenk wel dat dit geen instanties zijn voor het beantwoorden van allerlei toeristenvragen. Daarvoor kunnen specifieke touroperators u van informatie verschaffen. USA4ALL maakt geen onderdeel uit van het consulaat.  Wij hebben ook geen invloed op het beleid van de Amerikaanse president. Voor het juiste inreis / visum advies raden wij je aan contact op te nemen met het consulaat.

Amerikaanse consulaat

Het Amerikaanse consulaat is gevestigd in Amsterdam. Voor informatie over visumaanvragen (bij verblijven langer dan 3 maanden) kunt u tijden kantooruren tussen 08.30 en 12.00 en 13.30 en 15.30 uur met het consulaat contact opnemen.

Het adres is:
Consulaat van de Verenigde Staten

Museumplein 19
1071 DJ Amsterdam
020-575 5309
Fax: 020-575 5310

Opening times:
American Citizen Services : 8:30 AM -11:30 AM, Mondays thru Fridays
Immigrant Visas: 1:30 – 3:00 PM, Monday thru Thursday
Nonimmigrant Visas: by appointment only ( 020 794-0808 )
The Consulate is closed in the afternoons and on Embassy and Consulate Holidays

Een gesprek 15 Euro kost, alleen te betalen met creditcard!

Amerikaanse ambassade

Amerikaanse ambassade

De ambassade van de Verenigde Staten van Amerika is gevestigd in Den Haag.
Het adres is:
American Embassy

https://nl.usembassy.gov/
John Adams Park 1
2244 BZ Wassenaar
Tel: 070 310 2209

In januari 2018 verhuisde de ambassade vanuit Den Haag naar het nieuwe gebouw in Wassenaar. De officiële opening vond plaats op 26 maart 2018. Het college van burgemeester en wethouders had voor de nieuwe locatie de naam “John Adams Park” voorgesteld, waarmee verwezen wordt naar de eerste Amerikaanse gezant in Nederland in 1782, John Adams.

Ambassades en consulaten in de VS

Nederlandse Ambassade

De Nederlandse ambassade vindt u in Washington DC. In geval van uiterste nood, als u bijvoorbeeld uw paspoort verloren bent of er is dreiging van een gevangenisstraf, kunt u een beroep op ze doen. De Nederlandse ambassade is er niet voor als u onverhoopt zonder geld zit of geen hotelkamer kunt vinden.

Het adres is:
Embassy of the Netherlands

4200 Linnean Avenue N.W.
Washington, D.C. 20008-3896

Tel:  (202) 224-5300

In veel grote steden zijn consulaten gevestigd. Deze houden zich vooral bezig op de zakelijke markt. Ook hier geldt dat u als toerist alleen in uiterste nood een beroep op ze kunt doen.Consulaat & Amerikaanse ambassade

Leestijd: 3 min