Een bezoek aan een Amerikaanse de supermarkt Walmart mag, volgens veel vakantiegangers niet ontbreken tijdens je vakantie in de Verenigde Staten. Walmart staat erom bekend dat ze een breed scala aan producten verkoopt, van ananassen tot munitie aan toe. Het bedrijf, opgericht door Sam Walton in 1962, kan niet meer ontbreken in de Amerikaanse cultuur. Op 2 juli opende Walton zijn eerste Wal-Mart discount store op 719 Walnut Ave, in Rogers (Arkansas). Dat gebouw wordt nu gebruikt als bouwmarkt en antiekwinkel. Binnen vijf jaar breidde het bedrijf uit tot 24 winkels in de staat Arkansas. In 1968, opende Wal-Mart zijn eerste winkel buiten Arkansas.

Walmart

Walmart heeft in ruim 11 duizend winkels in 28 landen, waarvan iets meer dan de helft buiten de Verenigde Staten. Elke Walmartwinkel heeft een “begroeter” (greeter) in dienst, die in dienst is om bezoekers persoonlijk welkom te heten. Dat is een van de dingen die je vast wel herkent tijdens je bezoek aan de Walmart.

Wedden dat je onderstaande dingen ook bekend voorkomen?

 • De Walmart is een opzichzelfstaande attractie, je plant het zelfs in als verplicht bezoek tijdens je vakantie
 • Je verbaasd je elke keer weer over het grote, maar vooral uiteenlopende assortiment van de Walmart.
 • Vele meters vlees, de plaatselijke slager is er niets bij!
 • Over de verpakking van ijs dan nog maar te zwijgen, een liter? Onzin, vijf liter verpakkingen komen eerst!
 • De coffee, Mint, pretzel M&M’s liggen als eerste in je wagentje.
 • Je maakt stiekem een foto van de immens grote pizza’s.
 • BBQ saus genoeg, maar welke moet je nu kiezen uit die zestig verschillende smaken?
 • Brood is er ook in overvloed, maar niets wat in de buurt komt van een Nederlands broodsoort.
 • Kaas? Als je geluk hebt vindt je een stukje “Gouda”.
 • Je zoekt je een ongeluk naar kruidenboter voor op je stokbroodje.
 • Bij het afrekenen bij je (eerste) bezoek eindig je steevast boven de 100 dollar, en dan kom je er achter dat dit exclusief tax is!
 • Je komt altijd vreemde personages tegen! Kijk maar eens hier bij Google!

 

Wist je dat?

 

 • Er Walmart Supercenters zijn en gewone Walmarts? Voor de het ruime en grootste assortiment ga je naar een Supercenter!
 • Walmart opereert onder zijn eigen naam in de Verenigde Staten en Puerto Rico. In Mexico is het actief onder de naam Walmex, in het Verenigd Koninkrijk als Asda, in Japan als Seiyu en in India als Best Price. Walmart heeft ook winkels in Argentinië, Brazilië, Canada en Volksrepubliek China.
 • Walmart heette tot 2008 Wal*Mart
 • Met een instructievideo worden nieuwe Walmart-werknemers aangemoedigd om zichzelf als partner te zien, en hun leidinggevenden als servant leaders. (Altijd in ondergeschikte bedienende rol)
 • Meermalen eindigde het Walmart-concern op de 1e plaats op de lijst van “meest bewonderde ondernemingen”, opgesteld door het weekblad Fortune.
 • De keten is berucht om zijn lage lonen. In 2015 waren de laagste lonen slechts 9 dollar per uur.

 

WalmartDe Walmart als attractie tijdens je Amerika vakantie!

Leestijd: 3 min