Er zijn veel vragen over Drone toerisme in de Verenigde Staten. Als toerist is het toegestaan je drone mee te nemen naar Amerika. Heeft u een drone? Overweegt u deze mee op vakantie te nemen? In dit artikel geven wij je alvast enkele bruikbare tips! Allereerst adviseren wij altijd om de drone in je handbagage mee te nemen. Let op: Batterijen mogen niet in het laadruim mee. 

 

Drone Toerisme

Voordat je echter met je drone gaat vliegen dien je een aantal stappen te ondernemen en jezelf te vergewissen van de Federale regelgeving. Daarnaast is het belangrijk uit te zoeken welke regels er gelden per staat want elke individuele staat kan meer restricties opleggen. Zo is het bijvoorbeeld in Missouri toegestaan te vliegen in de staatsparken mits je de Federale wetgeving volgt. In Arkansas is dit weer niet toegestaan zonder vergunning. USA4ALL heeft een overzicht per staat en de regels die er gelden.

Federale basisregels

De Federale basisregels voor het vliegen met een drone in de Verenigde Staten zijn als volgt:

 • Registreer jezelf als hobby drone pilot bij de Federal Aviation Administration. (ook als toerist dien je aan deze plicht te voldoen)
 • Markeer je drone aan de buitenzijde met het registratienummer dat je krijgt van de Federal Aviation Administration (FAA)
 • Gebruik je drone alleen voor recreatieve doeleinden.
 • In niet door de FAA gecontroleerde area’s vlieg je nooit hoger dan 400 ft.
 • Vliegen in door de FAA gecontroleerde area’s is niet toegestaan zonder “airspace authorization”. Class G airspace is vrijelijk toegankelijk mits lokale regels het toelaten.  Class B, C, D en E airspace is niet toegankelijk zonder autorisatie. Check de LAANC autorisatie gids voor meer duidelijkheid.
 • Tijdens het vliegen dient je drone binnen je gezichtsveld te blijven (line of sight).
 • Vlieg nooit in een luchtruim waar dit niet is toegestaan.
 • Vlieg nooit in de buurt van andere vliegtuigen, helikopters en/of andere drones.
 • Vlieg nooit over groepen met mensen, evenementen of stadions met publiek aanwezig.
 • Vlieg nooit bij calamiteiten, ongelukken of daar waar politie, brandweer, ambulances of andere hulpdiensten actief zijn.
 • Vlieg nooit onder invloed van drugs en/of alcohol.
 • Het opstijgen en landen met een drone is verboden in alle Nationale Parken in de Verenigde Staten.
 • Restricties met betrekking tot staatsparken is afhankelijk van de staat waar je bent.

 

Nieuwe regel: Inmiddels heeft de FAA een nieuwe vereiste voor recreatieve vliegers. Een korte doch simpele test (The Recreational UAS Safety Test) moet worden voltooid alvorens je mag vliegen met een drone in de Verenigde Staten. Je kunt het studiemateriaal via deze link downloaden.

Drone Toerisme in de verenigde Staten

Het overtreden van bovengenoemde regels kan resulteren in pittige boetes, civiele en/of strafrechtelijke aansprakelijkheid en zelfs een trip naar de gevangenis. Gebruik gezond verstand bij het vliegen met een drone en volg de genoemde regels. Daarmee voorkom je problemen en blijft het vliegen een leuke hobby die prachtige resultaten kan opleveren.

Apps

Er zijn diverse handige apps beschikbaar voor je telefoon die aangeven waar je mag vliegen en wat de weersomstandigheden zijn. Installeer deze op je telefoon:

 • B4UFLY is een app van de FAA en is gratis. (momenteel is er een nieuwe app van de FAA in de maak)
 • UAV Forecast is een gratis app met gedetailleerde informatie over windsnelheid en richting, bewolking, regenverwachtingen en zicht. Ook geeft de app een overzicht per uur.
 • Hover is een gratis beginner vriendelijke app met weerrapporten, fly zones en een logboek voor je geplande vluchten.
 • Kittyhawk doet zo ongeveer alles wat een app kan doen voor drone vliegers. Het is gratis te downloaden maar om alle opties te gebruiken is een abonnement nodig.

Chiefs

Links & Regelgeving

Hieronder plaatsen we een aantal links naar handige websites en regelgeving:Drone Toerisme in de Verenigde Staten

Leestijd: 4 min