Table Rock Lake is een kunstmatig aangelegd meer dat door middel van de Table Rock Dam aansluit op de White River. De constructie van de dam was klaar in 1958 na een periode van 4 jaar dat het bouwproject in totaal duurde. De dam en het meer liggen dicht bij de stad Branson. Table Rock Lake heeft diverse commerciële aanlegplaatsen voor boten. En de naam van het meer komt van het plaatsje Table Rock alwaar een rotsformatie is te vinden gelijkend op een tafel.

De dam heeft een lengte van 1958 meter maar het betonnen deel is maar 488 meter lang, de maximale hoogte boven de rivierbedding is 77 meter de dam bestaat uit 940.000 kubieke meter beton en het zand gebruikt voor de dam is meer dan 2.5 miljoen kubieke meter. De top van de dam staat 289 boven zeeniveau. De stroomgeneratoren creëren 200 megawatt gezamenlijk. Het oorspronkelijke doel van de dam was het voorkomen/minimaliseren van overstromingen van de White River.


Table Rock Dam – Een krachtpatser!

Leestijd: 2 min