Als je je afvraagt of de waterparken Typhoon Lagoon, Blizzard Beach en Aquatica de enige waterparken zijn in Orlando, dan kun je hier wellicht nog wat tips vinden. De waterparken van Greater Orlando op een rijtje.

  • LEGOLAND WATERPARK in Winter Haven is ideaal voor bezoekers van alle leeftijden of ze nu willen poedelen in de 350-meter lange Build-a-Raft River of van de glijbanen Twin Chasers en Splash Out willen, alles kan. De allerkleinsten zijn van harte welkom om rond te spetteren in het Lego Wave Pool, de Joker Soaker of de Duplo Splash Safari. Toegang tot het waterpark met een upgrade van de “gewone” ticket, +$15 voor volwassenen, kinderen en senioren en $3 per peuter. Info www.Florida.Legoland.com

 

  • DAYTONA LAGOON WATER PARK heeft meer dan een half miljoen liter water in de baden. Hoogtepunten zijn spannende ervaringen zoals Blackbeard’s Revenge met een 22-meter hoge toren en een glijbaan die je afgaat in een autoband via een bochtige, donkere tunnel. Andere attracties zijn onder andere een wildwaterbaan, 200.000-liter golfslagbad, en Castaway Bay met vier glijbanen, klimnetten en een water-dumping emmer voor de kinderen. Tickets zijn $29,99 voor volwassenen, $ 19,99 voor junioren,, $ 11,99 matinee (4 uur sluiting), $ 9,99 voor senioren/toeschouwers en kinderen onder de 3 jaar zijn gratis. Info www.daytonalagoon.com

 

  • AQUATICA aan de overkant van Sea World heeft als thema de South Seas, het heeft ara’s en andere exotische vogels, Commerson’s dolfijnen en tropische vissen en biedt 10 miljoen liter water in 6 lagunes, rivieren met watervallen, geisers en nog veel meer, waaronder twee golfslagbaden. Het park heeft ook een strand van meer dan 25.000 vierkante meter plus een 5.000 vierkante meter zwembad met een fort met glijbanen en waterkanonnen. Middelpunt van het park is een glijbaan die bezoekers “wegschiet” door 100 meter lange buizen naar een lagune gevuld met Commerson’s dolfijnen. Tickets zijn $ 55 (volwassenen) en $ 50 (kinderen van 3-9). Info www.AquaticaBySeaWorld.com

 

 

Waterparken Orlando

 

  • BLIZZARD BEACH, een Walt Disney World waterpark is gebouwd rond een “legende”: er was ooit een sneeuwstorm-freak in Florida en de lokale bevolking die dacht dat het klimaat van Florida blijvend veranderd was, bouwde een skicentrum. Maar al snel begon de temperatuur te stijgen en de sneeuw smolt. Het resultaat was een waterpark met leuke attracties. Onder de “musts” voor de onverschrokkenen is Summit Plummet waar bezoekers snelheden kunnen bereiken tot 55 mijl per uur. Andere Blizzard Beach-hoogtepunten onder andere een strand, een tube-ride en een verscheidenheid aan glijbanen, 17 in totaal. Tickets zijn $ 52 voor volwassenen, $ 44 voor kinderen (leeftijd 3-9). Info www.disneyworld.com

 

  • TYPHOON LAGOON is het 2de Disney waterpark. De grootste attractie is de Crush ‘N’ Gusher, een water-achtbaan die de nieuwste waterpark technologie bevat. De attractie heeft krachtige waterstralen die bezoekers omhoog stuwen en omlaag duwen door een reeks tunnels en glijbanen wat lijkt op een vrucht-verwerkingsbedrijf die betere dagen heeft gezien, zo veel van de apparatuur lijkt roestig zijn. Het is een deel van de Typhoon Lagoon “legende” die ons vertelt dat wat is nu het park is over is gebleven na een typhoon door een tropisch gebied, je ziet dan ook zinkende schepen, neergevallen palmen en andere bomen.

 

Er zijn 3 verschillende glijbanen (Banana Blaster, Coconut Crusher en Pineapple Plunger) om uit te kiezen op de ‘Crush’ N Gusher, elke glijbaan is 160-200 meter lang. Andere Typhoon Lagoon-musts zijn onder andere een zandstrand en een gebied met activiteiten voor kleine kinderen., verder een Surf Pool, met golven tot 2 meter hoog, Shark Reef, waar je kunt snorkelen naar een wrak en tropische vissen en haaien zien. Castaway Creek is voor degenen die willen ontspannen in een creek. Tickets zijn $ 52 (volwassenen) en $ 44 (kinderen van 3-9). Info www.disneyworld.com.

 

  • VULCANO BAY is eigendom van Universal Orlando en zit aan de International Drive. Volcano Bay, is het nieuwe paradepaardje van Universal als onderdeel van Universal Orlando Resort in Orlando, Florida. Volcano Bay heeft Wet ’n Wild vervangen als Universal Orlando’s waterpark. Het is het eerste waterpark gebouwd door Universal Orlando. Het thema van het gloednieuwe waterpark speelt zich af rond een 61 meter hoge vulkaan met de naam “Krakatau”. De openingsdatum van Volcanao Bay was 25 mei 2017.

 

  • COCO KEY WATERPARK. Dit is het nieuwste waterpark in Orlando en voor het grootste gedeelte bedekt met een giga-luifel.. Met meer dan 20.000 vierkante meter wateravonturen, 14 spannende glijbanen, waaronder een interactief klimrek-avontuur voor jongere kinderen, Coral Reef Cove en Cyclone Body Slide en de Boomerango dubbele glijbaan. Tickets zijn $ 24,95 en $ 14,95 twilight passes (4 uur tot sluiting, alleen van zondag t/m donderdag). Info www.cocokeywaterresort.com

 

  • WILD WATERS in Ocala is een klein waterpark voor iedereen op zoek naar een verfrissende pauze van de Florida hitte. Je kunt zwemmen in het 1 miljoen-liter golfslagbad of glijden op de Osceola’s Revenge, Bunyan’s Bend of de Mini Monster. Voor de avonturiers is er de 3 verdiepingen tellende Hurricane of de 75-meter lange Silver Bullet. Jongere kinderen kunnen spelen op de Cool Kids Cove of een duifje nemen in de Tad Pool. Tickets zijn $ 14 voor volwassenen en kinderen. Info www.wildwaterspark.com

 

  • BUCCANEER BAY ligt bij het Bay bij Spring Hill Springs State Park en is een waterpark dat door een bron gevoed wordt met een zandstrand, wildwaterbaan en glijbanen. Voor jongeren is er de Lil ‘Mates Caribbean Cove. Bij de tickets voor Buccaneer Bay zijn onder andere ook toegang tot de Weeki Wachee Springs Show inbegrepen. Entree is $ 13 voor volwassenen, $ 8 voor kinderen. Kinderen jonger dan 5 hebben gratis toegang. Info www.weekiwachee.com

 

  • ADVENTURE ISLAND is het waterpark naast en van Busch Gardens Tampa. Het biedt ontspannende en spannende attracties. Het park heeft een Key West ambiance en een verscheidenheid aan glijbanen, corkscrews, watervallen, een golfslagbad en een kinderwaterspeeltuin. Een “must” voor avonturiers is de Riptide, een vierbaans-glijbaan met een hoogte van 20 meter. Entree is $ 46 voor volwassenen en $ 42 voor kinderen op weekdagen. Info www.adventureisland.com

 

Dit artikel is tot stand gekomen i.s.m. Ben’s Orlando TipsWaterparken greater Orlando

Leestijd: 5 min