Alley Mill is een graanmolen te vinden in de staat Missouri. Het kleine parkje is onderdeel van de “National Scenic Riverways Missouri”. Zo’n honderd jaar geleden was het een drukke aangelegenheid bij Alley Mill. Het fungeerde als een molen, school, woning en boerderij. John Knotts kocht 80 acre grond en opende er diverse bedrijven, waaronder een winkel en een ijzersmid. Een molen was in die tijd vital voor de kleine community om brood te kunnen maken. Alley Mill

Alley Spring

Aangezien Alley Spring een constante waterstroom heeft, was de plek perfect voor een molen. Daarnaast was de molen gebouwd in een gebied waar de maisproductie de overhand had. Helaas werd de omgeving geteisterd door veel overstromingen, waardoor de molen niet op volle kracht kon produceren en dus commercieel gezien geen groot success werd.  Het process om van tarwe meel te maken was tijdsrovend  en ingewikkeld. De boer bracht zijn tarwe naar de molenaar die de tarwe kocht of ruilde. Veelal kreeg de molenaar een percentage van de opbrengst voor het vermalen van de tarwe.

Herftskleuren

Het prachtige gebouw wat heden ten dage nog is te aanschouwen werd gebouwd door George Washington McCaskill in 1893-1894.  Als doel er een commerciele molen van te maken. Het werd de grootste molen in de area en vervangde een eerder gebouwde molen die dateerde uit 1868. Oorspronkelijk was het gebouw ongelakt maar later groen/wit en weer wat later rood, zoals het we het nu nog steeds kunnen zien. USA4ALL bezocht de molen in november om de prachtige herfstkleuren te kunnen zien in combinatie met de rode prominente molen. Alhoewel een klein park kun je er prachtige wandelingen maken en het heldere water van Alley Spring wat er stroomt met heldere groene waterplanten maakt het helemaal af.

Bezoek aan Alley Mill

Het park is het gehele jaar geopend maar als je ook een tour in de molen wilt dan dien je deze te bezoeken tussen Memorial Day (laatste maandag in Mei) en eind September van 8.30 am tot 5.00 pm. Er is ook een klein winkeltje aanwezig waar je diverse items kan kopen zoals boeken en kleine souvenirs. Het park ligt dichtbij het plaatsje Eminence in het zuiden van de staat Missouri. Een exact adres is niet beschikbaar, maar via U.S. Route 60 en vervolgens S.R. 103 en S.R. 19 kom je in het park.Alley Mill – National Scenic Riverways Missouri

Leestijd: 3 min