Met de Auto of Camper reizen in Amerika? Het is bij veel (beginnende) reizigers een dilemma. Kies ik voor het gemak van een auto en trek ’s ochtends de deur van het hotel of motel achter mij dicht? Of gaan we met de camper en zijn blij dat we van alle gemakken zijn voorzien? Uiteindelijk wegen persoonlijke voorkeuren het zwaarst. Wij ondervraagden ervaren en minder ervaren Amerika reizigers over hun keuze en daarbij de reden voor de keuze van het vervoersmiddel. Neem onderstaande opmerkingen ter harte en maak uw eigen keuze. Heeft u nog opmerkingen en of suggesties? Voeg ze gerust toe bij de reacties!

Met Auto of Camper reizen in Amerika?

 

Reizen met een auto

Voordelen
 • Een gewone auto is wat makkelijker in de omgang. Hotel heeft waarschijnlijk een iets ruimere badkamer en gratis shampoo.
 • Lekker in een hotel en iedere keer een ander hotel met ontbijt.
 • Als je (puber) kinderen nog meegaan is het heel fijn om met een grote auto (SUV/Van) te rijden en een huis (huizen) te huren zodat de kinderen eigen slaapkamer kunnen hebben.
 • Makkelijker om een parkeer plek te vinden.
 • Zuiniger in gebruik.
 • Makkelijker is in en rond de steden.
 • Hogere verplaats-snelheid.

 

Nadelen
 • Er zijn weinig hotels met 2 (of meer) makkelijke stoelen. Meestal 1 en een burostoel en dat vinden we te weinig.
 • Altijd in- en uitpakken en bagage in en uit een hotel sleuren.

 

Met Auto of Camper reizen in Amerika?

Reizen met de camper

Voordelen
 • Een voordeel kan zeker zijn dat het goedkoper is als je met meerdere personen door de USA reist. Je in de camper goedkoper verblijven dan twee hotel kamers te huren. Als kamperen je ding is, is een camper ook superleuk. Het hangt ook af van waar je heen gaat. Als je van Boston naar LA rijdt in 2 maanden tijd. Dan kun je veel voordeel doen met een camper. In de open ruimtes zul je makkelijk dat ding kwijt kunnen en is een fatsoenlijk hotel zoeken wellicht wat lastiger.
 • Ik kan me wel vinden in het gevoel van kampeerders in de USA; wij doen dit ook af en toe met een vriendengroep en ik kan me niet voorstellen dat een hotel gezelliger is dan lang buiten bij een kampvuur zitten, vaak midden in de mooie omgeving.
 • Kinderen kunnen wandelen op de camping en daar makkelijk aansluiting vinden.
 • Je kan op de mooiste plaatsen ‘in de natuur’ overnachten (State Parks, National Parks).
 • Je kan onderweg op een plaats met een mooi uitzicht even stoppen en koffie zetten/lunchen (keuken altijd bij je).
 • Kleine kinderen kunnen altijd naar de WC of luier wisselen.
 • Je hoeft nooit in- en uit- te pakken. Als je stopt, een paar slangen + electra aansluiten, en klaar.
 • ‘s Avonds lekker met z’n allen rond het kampvuur zitten in een park is fantastisch.
 • Parkeren bij een supermarkt is in USA geen probleem, je hoeft dat ook niet iedere dag te doen.
 • Kinderen vinden het leuk om aan ‘tafel’ te zitten tijdens het rijden en kunnen daar hun eigen ‘ding’ doen.
 • In de parken midden in de natuur kunnen staan.
 • In de parken dan ook dichtbij de trails staan.
 • Veel ruimte voor kinderen.
 • Niet altijd hoeven in- en uitpakken en bagage in en uit een hotel sleuren.
 • Niet altijd op zoek moeten naar eten: voorraad inslaan en je kan weer een week voort.

 

Nadelen
 • Als je daar ergens mee staat je als je bijv uit eten wilt gaan alles weer moet in pakken en met dat gevaarte stad/dorp in moet rijden.
 • Mij lijkt het te veel op kamperen. Je kunt niet overal zomaar parkeren / verblijven. Hoe ga je de grote steden in? Dat is met een auto vaak al een hele opgave. Je zit met het legen en vullen van de water tanks, dat ook alleen op speciale plekken mag/kan. Voor mij te veel gedoe om van mijn vakantie te genieten.
 • Huurprijs camper en brandstofverbruik maken een campervakantie, zeker voor 2 personen, duur.
 • Bepaalde wegen en/of parken zijn voor campers niet toegankelijk.
 • Campgrounds liggen vaak in the middle of nowhere. Voor ieder wissewasje (restaurantbezoek, winkelen) moet je met die “vrachtwagen” op stap.
 • Mensen die nog nooit naar de USA zijn geweest hebben vaak het idyllische plaatje in hun hoofd hebben van het reizen met een camper, maar het gemak van een auto is voor mij belangrijker. En heb met beide ervaring gehad. Na die eerste keer met camper de daarop volgende reizen een auto verkozen.
 • Rijden in grote steden kan, maar daar parkeren is lastig.
 • Je moet wennen aan de afmeting (hoogte!) van de Camper.
 • Als je een plaats wil in een populair park moet je niet later dan 3-4pm arriveren.
 • Je gaat niet naar een restaurant maar eet in de camper 😉
 • Mensen die achter je rijden zien niks meer, Je hebt zelf wel een mooi uitzicht.
 • Het is aan te raden om per dag max 200 – 300 miles rijden. Daar moet je de route op aanpassen.
 • In Los Angeles rondrijden was écht niet leuk (misschien met een auto ook wel niet… )
 • Het rammelt een pak meer dan een auto, al wen je daar snel aan.
 • Het badkamertje is natuurlijk een pak kleiner dan in een hotel.
 • ’s nachts kan het erg koud worden.
 • Reistijd is vaak langer (Hoewel een camper kan ook 120 😉 )
 • Warm water onvoldoende als er meerderen willen douchen in de camper.

 

Alternatieven

Een camper met een auto erachter, kan natuurlijk ook. Maar dat gegeven is vaak weggelegen voor welbedeelde Amerikanen. Als ze met hun eigen RV op vakantie gaan dan hebben ze er vaak een auto, ATV of trailer met motor achter hangen. Hoeven ze inderdaad niet voor elke kleine trip met dat gevaarte naar de supermarkt. Dit is uiteraard niet altijd mogelijk voor vakantiegangers; wat een mogelijkheid kan zijn is om een blokhut te huren op een campground, en dan een auto huren. Misschien is dat een mooie middenweg.

Camper met Auto er achter

Je kan ook met de auto reizen en kamperen!

 • Je hebt het gemak/de flexibiliteit van een auto (niet eerst verplicht 1 nacht in een hotel om pas volgende dag te mogen ophalen, wat je ook nog een halve dag of meer kost, of extra moet betalen voor early-bird, op terugweg ook weer paar uur kwijt aan terugbrengen, geen gedoe met parkeren, geen moeilijkheden met rijden in een stad, kan langer doorrijden/meer kilometers maken op een dag, stapt zo even in de auto voor een boodschap oid)
 • Je kunt toch verblijven midden in de prachtige natuurparken, lekker buiten zijn, vuurtje stoken, gevoel van vrijheid. Je kunt zelf koken als je dat wilt. Hoeft niet, want je kan ook zo in de auto stappen en naar een restaurant rijden.
 • Kostenplaatje: kamperen is aanzienlijk goedkoper dan overnachten in hotels.

 

Auto of Camper - Voor en nadelen - USA4ALLAuto of camper? – Voor en nadelen volgens Amerika reizigers!

Leestijd: 5 min