De kolonisten importeerden de eerste wortelen in de Verenigde Staten en in 1609 doken de eerste plantages op in Massachusetts.  Carrot Cake, een oorspronkelijk Engels recept, kende een sterke bloei tijdens de Tweede Wereldoorlog,  door de suikerrantsoenering. Het recept werd veelvuldig overgenomen in de USA en in 1960 verschenen de eerste Carrot Cakes op de menukaarten van de Amerikaanse restaurants. Nu is het een Amerikaanse klassieker.  In tegenstelling tot de Engelse Carrot Cake, wordt de Amerikaanse variant bedekt met een laagje glazuur en vakkundig versierd met marsepeinen worteltjes.

Carrot Cake

 • Voor zes personen
 • Voorbereiding: 25 Minuten
 • Baktijd: 55 minuten

 

Benodigdheden

 • 200 gram grof geraspte wortelen
 • 150 gram grof gehakte walnoten
 • 175 gram bloem
 • 1 zakje bakpoeder
 • 340 gram kristalsuiker
 • 1 eetlepel poedersuiker
 • 100 gram Philadelhia cream cheese
 • 3 eieren
 • Halve theelepel nootmuskaat
 • 1 theelepel kaneel
 • Halve theelepel zout
 • 100 milliliter (olijf) Olie
 • Groene en oranje marsepein

 

Carrot cake

Bereiding

 • Verwarm de oven voor op 180 graden (stand 6)
 • Zeef de bloem samen met het bakpoeder, het zout en de specerijen.
 • Klop in een kom de eieren met suiker schuimig. Voeg twee eetlepels warm water toe, samen met de olie. Roer het bloemmengsel geleidelijk door het eierschuim. Doe hetzelfde met de wortelen en de walnoten.
 • Giet het deeg in een beboterde bakvorm. Zet in de oven en laat het 55 minuten bakken. (de cake moet goed droog zijn). Laat het afkoelen op een rooster.
 • Klopt de creamcheese stevig met de poedersuiker. Besmeer de goed afgekoelde carrot cake met het mengsel.
 • Kneed de marsepein in de vorm van worteltjes en garneer elk stuk met een worteltje. Serveer goed koud.

 

Yes We Cook

Dit heerlijke recept is afkomstig uit het boek hiernaast afgebeeld. 

Behalve dit heerlijke carrot cake recept vind u nog honderd andere Amerikaanse gerechten in de heerlijke boek. Een aanrader! (ISBN 9789044729160)Carrot cake – Worteltjestaart, Vies he! Niet met dit recept!

Leestijd: 2 min