ELECTRONIC TRAVEL AUTHORIZATION (ETA)

Vakantie in Canada: Vlieg je naar Canada voor een kort bezoek (maximaal zes maanden), dan moet je voor je vertrekt online reistoestemming aanvragen. Zonder deze toestemming kom je het land niet binnen. Deze nieuwe reistoestemming heet Electronic Travel Authorization (eTA) en is vergelijkbaar met de Amerikaanse ESTA. Je vraagt de eTA online aan. De kosten bedragen $7 Canadese dollar per persoon en de betaling gaat via creditcard. Meestal duurt de verwerking slechts enkele minuten. Toch raden we je aan je eTA ruim op tijd aan te vragen, het liefst uiterlijk twee weken voor vertrek. Of wellicht om zeker te zijn dat je je tickets niet voor niets koopt, voor de aanschaf hiervan.  De eTA is vijf jaar geldig, maar vervalt als je een nieuw paspoort krijg.

OVERSTAP IN CANADA?

Maak je op weg naar de VS een overstap in Canada, dan moet je (naast je ESTA) een eTA aanvragen.

Check ook deze links:

 

ETA - Aanvraag Canada

eTA-aanvraag Canada verplicht per 15 maart


ETA – Aanvraag Canada verplicht per 15 maart 2016

Leestijd: 2 min