Welke verzekering heb ik nodig? – Verzekeringen autohuur Amerika

Als u voor het eerst op de weg komt zult u merken dat autorijden in de Verenigde Staten, in verhouding tot Nederland, een prettige aangelegenheid is. U kunt de auto al in Nederland boeken bij uw reis, inclusief verzekeringen. Vanuit Nederland boeken is veelal goedkoper en uw verzekeringen autohuur Amerika zijn ook meteen geregeld!

Wij krijgen vaak de vraag welke verzekeringen er nu benodigd zijn. Bij het huren van een auto in de Verenigde Staten moet u een paar zaken in ogenschouw nemen: In de meeste gevallen mogen alleen personen van 25 jaar of ouder een auto huren of, indien jonger dan 25, moet een fikse toeslag betaald worden. Bij het huren van een auto is het raadzaam uzelf goed in te dekken tegen mogelijke kosten bij ongevallen of beschadiging van de auto. De baliemedewerker zal u ook vaak willen overtuigen tot het aankopen van extra verzekeringen. Het is maar de vraag of u deze nodig heeft. Additionele verzekeringen kunnen tot in de honderden dollars extra gaan kosten bovenop de vooraf betaalde autohuur. Daarom is verstandig uzelf er te van overtuigen dat u voldoende bent verzekerd. Uiteraard maakt u zelf de keuze waar tegen u zichzelf wilt verzekeren. Als u via een Nederlandse organisatie uw autohuur regelt dan bent u vaak al voorzien van de juiste verzekeringen.

Verzekeringen autohuur Amerika

We zetten hier even op een rijtje waar u op moet letten als u een auto gaat huren voor uw Amerika-reis.

Creditcard

 • Als u naar Amerika op vakantie gaat is het handig als u een creditcard heeft.
 • In Amerika is een creditcard net zo belangrijk als een pinpas in Europa.
 • Het begint al als u een huurauto (of een hotel) wil boeken. Men vraagt dan uw creditcardnummer.
 • Bij het ophalen van de huurauto wordt een bedrag aan borg voor deze auto op uw creditcard gereserveerd.
 • Tip: Verhoog, indien nodig, gedurende uw vakantie de bestedingslimiet van uw creditcard.

 

Rijbewijs

 • Uw Nederlandse rijbewijs is geldig in de VS en u moet dit ook kunnen tonen aan de autoverhuurbalie.
 • Een internationaal rijbewijs wordt door sommigen geadviseerd, maar is eigenlijk niet nodig voor de VS.
 • Bedenk dat zo’n int.rijbewijs slechts een vertaling is en alleen geldig in combinatie met uw echte rijbewijs.

Minimum leeftijd bij autohuur

 • De algemene minimumleeftijd om een auto te kunnen huren in Amerika is 25 jaar.
 • Je kunt echter al een auto huren vanaf 21 jaar, maar dan betaal je een leeftijdstoeslag, de zgn “Underage Fee”.
 • In New York en Michigan is de minimumleeftijd zelfs 18 jaar, maar de leeftijdstoeslag op die leeftijd is fors.
 • De hoogte van de Underage Fee verschilt per verhuurder / tussenpersoon / boekings-website.
 • Afhankelijk van de verhuurder kunnen er voor jongeren nog andere beperkingen gelden. (bv geen muscle car)

Extra bestuurder

 • Een extra bestuurder moet een geldig rijbewijs kunnen tonen en de naam moet op het huurcontract worden vermeld.
 • In de meeste gevallen moet u extra betalen voor iedere extra bestuurder.
 • Maar …. Er zijn uitzonderingen:
  • Als de huur aanvangt in Californië mag de echtgenoot/echtgenote van de hoofdhuurder gratis optreden als extra bestuurder.
  • Bij Avis en Budget mag de echtgenoot/echtgenote/levenspartner altijd gratis optreden als extra bestuurder.
  • Als u lid bent van het Gold Rewards Program van Hertz mag de echtgenoot/echtgenote/levenspartner altijd optreden als extra bestuurder.
  • Als u lid bent van de National Emerald Club mag de echtgenoot/echtgenote/levenspartner altijd optreden als extra bestuurder.
 • Let op: De voordelen van de loyaliteitsprogramma’s bij Hertz en National gelden alleen als u rechtstreeks bij deze verhuurders boekt.
 • Let op: Als de (al dan niet gratis) extra bestuurder jonger is dan 25 moet deze de leeftijdstoeslag betalen.
 • Let op: Soms worden er pakketten aangeboden waarin een aantal extra bestuurders zijn inbegrepen. Handig voor vriendengroepen.

 

Drop-off kosten bij een one-way reis

 • Een one-way reis is een reis waarbij u de huurauto in de ene plaats ophaalt en in een andere plaats inlevert.
 • Bij zo’n one-way reis kunt u te maken krijgen met achterlatings- of drop-off kosten.
 • Bij ophalen en inleveren binnen dezelfde staat worden meestal geen drop-off kosten gerekend.
 • Bij ophalen en inleveren in aangrenzende staten met veel huurautoverkeer tussen de staten ook niet of minimaal.
 • Drop-off kosten verschillen per verhuurder. Vergelijk de aanbiedingen op de verschillende websites.

 

Verzekeringen autohuur Amerika

 • In Amerika is een autoverzekering principieel anders geregeld dan bij ons.
 • Bij ons zit de verzekering op de auto en iedereen die in die auto rijdt is verzekerd.
 • In Amerika zit de verzekering op de persoon.
 • Een Amerikaan die in Amerika een auto huurt neemt als het ware zijn eigen verzekering mee naar de huurauto.
 • Dit is belangrijk om te weten als je zelf (on-line) prijzen gaat vergelijken of een auto gaat boeken.

 

Verzekeringen, welke heb je nodig

In Nederland heb je voor je auto een (verplichte) WA verzekering en waarschijnlijk een beperkte of volledige casco verzekering.

 • De WA, de Wettelijke Aansprakelijkheidsverzekering, dekt schades die jij aan anderen toebrengt.
 • De Cascoverzekering dekt schades aan je eigen auto.

In Amerika heb je voor uw huurauto in principe diezelfde 2 verzekeringen nodig. Verwarrend is echter dat iedere autoverhuurder z’n eigen afkortingen gebruikt voor die verzekeringen. De wettelijk vastgestelde dekking voor de Liability Insurance (de WA) is erg laag, slechts enkele tienduizenden dollars. Autoverhuurders verhogen dat te lage dekkingsbedrag daarom met een supplement dat varieert tussen de 1 en 5 miljoen.

Afkortingen die je voor dat wettelijke aansprakelijkheids-supplement kunt tegenkomen

 • LIS = Liability Insurance Supplement
 • SLI = Supplement Liability Insurance
 • EP = Extended Protection (Alamo gebruikt deze afkorting)
 • ALI= Additional Liability Insurance (AVIS gebruikt deze afkorting)

Afkortingen die je voor de cascoverzekering, die schade dekt aan je “eigen” huurauto

 • CDW= Collission Damage Waiver
 • LDW= Loss Damage Waiver
 • TP   = Theft Protection (Diefstalverzekering) Zit meestal in de CDW/LDW, maar wordt soms apart vermeld.
 • UMP= Uninsured Motorist Protection. Dit is een dekking tegen aanrijdingen met een onverzekerde tegenpartij.
 • UMC= Uninsured Motorist Cover. Zelfde als UMP. UMP/UMC zit meestal in de CDW/LDW, maar wordt soms apart vermeld.


Meestvoorkomende afkortingen zijn CDW en LIS.

Als u een auto boekt via een Europese reisorganisatie, tussenpersoon of website krijg je er automatisch CDW en LIS bij.

Als u een auto rechtstreeks boekt bij de US-website van de verhuurder, zet dan de landkeuze op Nederland om CDW/LIS toegevoegd te krijgen. Verhuurders zoals bijvoorbeeld Avis.nl en Hertz.nl zijn Nederlandse websites, dus ook daar krijg je er automatisch CDW/LIS bij. In alle andere gevallen moet je zelf goed opletten.

Optionele verzekeringen en andere toevoegingen

Let op: Werknemers van autoverhuurder krijgen provisie als ze je een optionele verzekering of toevoeging kunnen verkopen. De ene is daar wat hardnekkiger in dan de andere, maar lastig is het wel.Zeker als je zelf slecht geïnformeerd bent en niet goed weet waar je met gerust hart NEE tegen kunt zeggen.

Lees onderstaand lijstje dus goed door zodat je weet wat men je wil verkopen. Controleer altijd het huurcontract goed op ongewenste toevoegingen voordat je tekent! Het begint meestal met de opmerking dat de auto die je hebt geboekt te klein is of niet genoeg motorvermogen heeft voor de bergen. De bedoeling hier is uiteraard je een upgrade te verkopen naar een grotere of luxere maar in ieder geval duurdere auto. Bedenk daarom bij de boeking al goed welke auto je nodig hebt en/of welke je wil, dan sta je aan de balie sterker.

Je “leeft” een aantal dagen in die auto dus kies alleen een te kleine auto als je heel veel van elkaar houdt. Hou er rekening mee dat het grootste knelpunt de kofferruimte is, zeker als je met meerdere personen gaat. Probeer maar eens vier grote koffers + alle hand- en andere bagage in de kofferruimte van een sedan te proppen. Grote kans dat dat niet past. Voor een gezin van 4 personen is daarom een minivan of een grote SUV ideaal. De achterste (3e) bankrij van die auto’s kun je neerklappen om een zee van bergruimte te creëren.

Een veel verkochte verzekering is de inzittenden en persoonlijke eigendommen (bagage) verzekering. Gebruikte afkortingen voor deze verzekering zijn o.a.: PI, PAI, PEP, PEC, PAE, PEI en ESP. Als je een goeie reisverzekering hebt die al dat onheil al dekt, heb je geen PI enz. nodig.

Sommige verhuurders hebben bepaalde risico’s zoals schade aan bodem en ruiten uit de verzekering gelicht en verkopen dit nu, aan de balie, als “extra”. Of je zaken wil doen met bedrijven die er dergelijke praktijken op na houden is uw eigen keuze.

Alamo Amerika Autohuur

Men verkoopt ook graag Road Assistance. Road Assistance is geen verzekering, maar een hulpdienst voor lekke banden, lege accu, lege tank, sleutels in de auto laten liggen of kwijt. Of je dit een nuttige toevoeging vindt moet ieder voor zichzelf uitmaken. Als je tijdig tankt, je sleutels bij je houdt en zelf handig genoeg bent om een wiel te wisselen heb je geen RA nodig.

Waar kun je je huurauto boeken?

 • U kunt voor zo’n boeking terecht bij een reisbureau of reisorganisatie.
 • U kunt ook on-line kijken op de website van een tussenpersoon (broker)
 • U boekt je auto rechtstreeks via de website van de verhuurmaatschappij.

 

USA4ALL biedt voordelige Autohuur aan bij Alamo met kortingen tot €20,- per week. Link: Autohuren in Amerika. Let op: Mocht het type auto wat u gekozen heeft niet voorradig zijn dan dienen de verhuurbedrijven kosteloos een hogere klasse aan te bieden.

 

Disclaimer

De huurauto-markt verandert constant. Bovenstaand artikel is bedoeld als algemene informatie en kan achterlopen bij de actualiteit. Informeer u via de voorwaarden van de verhuurder over de actuele situatie.

Met dank aan: Cees A.

Verzekeringen autohuur AmerikaVerzekeringen autohuur Amerika

Leestijd: 8 min