Een koffer vol?

Wat mag je eigenlijk allemaal meenemen naar Amerika? Deze vraag krijgen wij bij USA4ALL vaak gesteld. Er is een speciale pagina met meer uitleg over het meenemen van medicijnen naar Amerika lees deze goed door als u medicamenten wilt invoeren. Voor overige producten raadpleegt u deze pagina.

Naar Amerika? Boek alvast uw attractie Tickets en vermijd de wachtrijen!

 Medicijnen

Als u Geneesmiddelen of andere narcotica wilt meenemen naar Amerika, dan zijn deze mogelijk toegestaan. Verdovende middelen en gevaarlijke drugs zijn verboden. Concerta en Ritalin zijn goedgekeurde medicijnen.

Meer informatie leest op op deze pagina: Medicijnen meenemen naar Amerika

Voedsel en Agrarische producten

Alle landbouwproducten dient u aan te geven bij het invoeren ervan in de Verenigde Staten.

Voedingsmiddelen die u zonder problemen mag meenemen, al dan niet in de ruimbagage, zijn:

 • Meenemen naar AmerikaStroopwafels en andere vormen van gebakken producten, zoals brood, koekjes, gebak en bakkerij items
 • Oliebollenmix
 • Hagelslag
 • Drop
 • Nederlandse pindakaas
 • Kaas (alleen vacuum verpakt en gepasteuriseerd, geen kazen gemaakt van rauwe melk).
  • De meeste Nederlandse kazen, zoals Gouda, Edam en Leerdam zijn toegestaan.
 • Koffie
 • Babyvoeding in poedervorm
 • Gluten-vrij voedsel
 • Vis (uiteraard geen verse vis, maar wel in blik)
 • Snoep en chocolade
 • Een volledig lijst van de TSA (Transportation Security Administration) vindt u hier: Toegestane voedsel naar Amerika 

Verboden voedingsmiddelen

 • Vlees en vleesproducten (ook producten met vlees, zoals soepen)
 • Vers fruit of groente
 • Absint
 • Snoep gevuld met alcohol (Zoals kersen bonbons of rumbonen)

 

Alcoholische dranken

U dient minstens 21 jaar oud te zijn om alcoholische dranken te kunnen invoeren.

Alcoholische dranken met meer dan 24% maar niet meer dan 70% alcohol zijn in ingecheckte bagage beperkt tot 5 liter (1,3 gallon) per passagier en moeten zich in een ongeopende winkelverpakking bevinden. Alcoholische dranken met 24% alcohol of minder zijn niet onderworpen aan beperkingen in ruimbagage. Alcoholische dranken met meer dan 70% alcohol zijn verboden om in te voeren.

Hoeveelheden van meer dan de beperking zijn onderworpen aan heffingen en aan belastingen. Let op sommige Amerikaanse federale wetten, kunnen per staat strenger zijn. De reiziger dient hier dan ook aan te voldoen. De verzending van alcoholhoudende dranken per post is verboden.

Handtassen / Carry-on Bags: Ja (minder dan of gelijk aan 3,4 oz/100 ml toegestaan), u mag deze alcohol niet consumeren. Neem contact op met uw luchtvaartmaatschappij voordat u alcoholische dranken meeneemt aan boord. FAA-regelgeving verbiedt reizigers om alcohol aan boord van een vliegtuig te consumeren, tenzij bediend door een stewardess. Bovendien is het stewardessen niet toegestaan om een passagier te bedienen die dronken is.

Tabak

U mag tot 100 sigaren of 200 sigaretten (een doos) in de Verenigde Staten duty free te brengen. Cubaanse sigaren zijn sinds januari 2015 toegestaan.

Bollen (Bloembollen)

Bloembollen meenemen naar de Verenigde Staten? Er dient een officiële witte sticker op de verpakking te zitten met het opschrift:

“To the Plant Protection Service of the United States and Canada”
De botanische naam
De datum van uitgifte van de sticker

Als u (of de douane) deze sticker niet aantreft, zullen de bollen in beslag worden genomen.

Geld

Er is geen limiet op het totale bedrag (US of buitenlandse munten, reischeques, postwissels en waardepapieren enz.), die in kan worden meegebracht naar de Verenigde Staten. Echter als je meer dan $ 10.000 invoert moet u dit aangeven bij de US Customs and Border Protection.

As van overledenen

As van een overleden persoon kunt u legaal invoeren in de Verenigde Staten, als u aan de volgende voorwaarden voldoet:

 • De as moet worden vervoerd in een niet-metalen urn
 • Men moet een internationale overlijdensakte kunnen overleggen
 • Men moet een International Crematie Certificaat overleggen
 • De as moet worden vervoerd in uw handbagage

De urn kan onderworpen worden aan inspectie. wij raden u aan om op tijd naar de luchthaven te komen.

Wapens en Munitie

Het is verboden om vuurwapens en munitie te importeren. Echter als u uw reis naar de VS in de eerste plaats voor het doel van de jacht of geoorloofde sportieve activiteiten is, dan is het mogelijk vuurwapens en munitie mee te brengen, mits u de vuurwapens en eventuele resterende ongebruikte munitie weer meeneemt wanneer u vertrekt. Voor volledige informatie en om de nodige vergunningen te verkrijgen om vuurwapens te importeren, moet contact opnemen met the Bureau of Alcohol, Tobacco and Firearms, Department of the Treasury, Firearms and Explosives Import Branch.

Verboden objecten

Sommige items, die in Nederland zijn toegelaten, zijn niet toegestaan in de Verenigde Staten en worden in beslag genomen door de douane. Dergelijke items omvatten ivoren ornamenten, (zeehonden)bont en bepaalde andere jassen, sommige exotische dieren, schildpad en veren. De US Customs and Border Protection heeft een lijst van verboden en beperkte objecten op hun website.

Meer info:


Wat mag je meenemen naar Amerika? 

Leestijd: 8 min
Amerika - Info - USA4ALL - disclaimer

Welkom bij USA4ALL!

Meld u aan voor de nieuwsbrief

 


Naar Amerika? Bestel alvast een USASIM kaart!

 

U bent aangemeld! Er is een bevestigingsmail aan u verzonden, controleer uw e-mail en eventueel uw spambox.