In deze tijd kunnen wij niet meer zonder mobiel apparaat. Bijna iedereen gebruikt het en ook nog eens op vakantie! Wij bij USA4ALL verzamelde een aantal bruikbare Apps voor in de Verenigde Staten, heel handig dus!

In een ander land, waar veel zaken en routes je (nog) vreemd zijn, kan het een geruststelling zijn de zaken via je smartphone een beetje uit te kunnen zoeken. Uitgerust met de juiste apps wordt de smartphone een praktische allrounder op reis, die je leven een stuk makkelijker kan maken. Verkreukelde kaarten, dikke reisgidsen en onhandige woordenboeken zijn ouderwets én zwaar. Pak gewoon je smartphone en ga op reis. Daarvoor heb je niet altijd je data nodig. Met goed en goedkoop internet download je thuis alvast je reis-apps. Dat scheelt je veel data, want downloaden slurpt die. En zo ben je niet direct afhankelijk van je internet tijdens je trip naar de VS.
In onderstaand overzicht zie je een opsomming van Apps die je eventueel kan installeren op je mobiele apparaat. Ook geven wij aan voor welk systeem het geschikt is. Gebruik je al handige Apps voor in de Verenigde Staten en staan deze niet in onderstaande lijst? Laat het ons weten, wij voegen ze graag toe! 
Vakantie  in Amerika, waarom niet zo gemakkelijk mogelijk met Apps voor in de Verenigde Staten? Als je voornemens bent om de rust op te zoeken, ver weg van alle moderne communicatie middelen, dan is dit artikel misschien niet aan jou besteed. Wellicht kan dan je dan een reisje naar Green Bank in West Virginia overwegen. In het andere geval: Bestudeer deze bruikbare Apps voor in de Verenigde Staten en maak het je zo makkelijk mogelijk!

Apps voor in de Verenigde Staten iOS en Android

Apps voor in de Verenigde Staten

ESTA AANVRAGEN

ESTA nu ook aanvragen via mobiel! Zowel Apple als Android. Zoek op ESTA mobile in de Apple of Play store en de rest wijst zich vanzelf.

Alles over ESTA

NATIONAL PARK SERVICE

De National Park Service heeft een nieuwe app met alle 423 Nationale parken van Amerika, Super handig! Je hebt zelfs de mogelijkheid om  parkdata te downloaden voor wanneer je in een National Park zonder cellphone service bent!
 

RECREATION.GOV

Handige app van Recreation.gov. Ontdek nieuwe ervaringen, historische bezienswaardigheden en avonturen in de buitenlucht, langs de weg of door het hele land. Van kamperen, wandelen en paardrijden tot het bekijken van dieren in het wild, rondleidingen bij monumenten en door Rangers geleide activiteiten – u vindt het op Recreation.gov!

iOS & Android

SKYSCANNER

Nog niet geboekt? Vraag een offerte aan via onze site of gebruik Skyscanner! Vergelijk vliegtickets, hotels en of autohuur. Onderweg is het vooral makkelijk voor de hotels. Miljoenen vluchten kun je vergelijken en je kunt hier goede aanbiedingen vinden. Je kunt met deze app ook hotels en huurauto’s zoeken en direct boeken. Drie in één, om zo te zeggen. Zeer nuttig als je nog niet precies weet waar je naartoe wilt, is de “Ontdek” sectie. Daar kun je zoeken naar specifieke aanbiedingen, of het nu gaat om populaire bestemmingen, korte trips, last-minute-trips of weekendtrips. En de app is nog handiger om te hebben als je al op bestemming bent, maar nog geen binnenlandse vluchten hebt geboekt. Via Skyscanner vind je dan de beste deals, via een betrouwbare bron; Skyscanner.

iOS en Android

FLIGHTSTATS

Snel een vlucht checken?. Komt je vliegtuig, waar jij straks in, zit op tijd?

iOS en Android

KOPIE ID

Maak een kopie van je ID!  Deze kun je dan e-mailen naar de instantie die om jou ID vraagt. Je hoeft je paspoort dus niet meer af te geven!

iOS en Android

PACKPOINT – OVERZICHTELIJK INPAKKEN

Ben je gek op lijstjes? Wil je niets vergeten? PackPoint helpt je bij het inpakken, de app is ook nog eens voorzien van een prettig design. En om het nog completer te maken, kun je de app integreren met TripIt. (zie hieronder)

iOS en Android

TRIPIT

Met de TripIt Travel Organizer app breng je gemakkelijk al je reserveringsbevestigingen in kaart.

iOS | Android

POLARSTEPS

Wil jij je reis vastleggen voor het thuisfront? Dan is Polarsteps een app die je goed kan gebruiken! Visueel aantrekkelijk en  offline mogelijkheden. GPS zorgt ervoor dat je eenvoudig al je locaties gecombineerd met beeld, video of tekst vastlegt.

iOS en Android

XE CURRENCY – VALUTA OMREKENEN

Superhandig! In één simpele handeling reken je een bedrag om van de ene valuta naar de andere. Zo weet je met de wisselende Dollarkoers altijd waar je aan toe bent! Je kunt natuurlijk de wisselkoers van je bestemming onthouden en de calculator van je smartphone gebruiken om te berekenen of de verkoper je niet voor de gek wilt houden. Als alternatief is er een valutacalculator als reis-app, bijvoorbeeld XE Currency. Meer dan 180 valuta’s zijn opgeslagen in de eenvoudig te gebruiken app met live wisselkoersen. Zo kun  je ook offline de prijs voor de taxirit omrekenen. Je hoeft alleen maar de huidige wisselkoers op te zoeken en op te slaan.

iOS en Android

TRIPADVISOR

Lees bij Tripadvisor beoordelingen en recensies en kom nooit meer voor verrassingen te staan!

iOS | Android

GOOGLE TRANSLATE

UBER

Uber is een soort taxi, maar dan gerund door particulieren. Wanneer je een taxi wilt bestellen, voer je het adres in en Uber berekent wat dit ritje je ongeveer gaat kosten. Wanneer je met de Uber te gaan, bestel je de taxi en je ziet op de kaart precies waar jouw taxi zich op dat moment bevindt en binnen hoeveel minuten hij bij je is.

iOS en Android

TRAIL RUN

Trail run neemt je mee door verschillende nationale parken. Met bijna 160.000 kilometer aan paden. Een gratis App die ook nog eens offline werkt!

iOS en Android – Alleen verkrijgbaar in de Amerikaanse App store. (iOS) Account aanmaken? Lees hier hoe dat kan.

CITYMAPS2GO

Handige app waarmee je kaarten kunt downloaden en offline kunt gebruiken. Werkt met gps. En je kunt plekken ‘pinnen’ op de kaart om zo locaties te bewaren.

iOS en Android– Alleen verkrijgbaar in de Amerikaanse App store. (iOS) Account aanmaken? Lees hier hoe dat kan.

ALL STAYS – Camper Dump

Gemakkelijk de plaatsen vinden waar je de watertanks van de camper kan legen en vullen.

Alleen iOS – Alleen verkrijgbaar in de Amerikaanse App store. (iOS) Account aanmaken? Lees hier hoe dat kan.

ALL STAYS – WallMart Camperplaatsen

Je mag maximaal een (1) nacht op een Wallmart parkeerplaats kamperen. Via deze app kan je zien bij welke Walmart er een plekje voor je is!

Alleen iOS – Alleen verkrijgbaar in de Amerikaanse App store. (iOS) Account aanmaken? Lees hier hoe dat kan.

SNAPSEED – FOTOBEWERKING

Er zijn er veel fotobewerking programma’s. Wellicht heb je al een favoriet. Als je Snapseed nog niet kent, dan wordt het hoog tijd om daar kennis mee te maken. Een uitgebreide fotobewerking app waarmee je eigenlijk alles kan doen.

iOS en Android

Kindle App: snel boeken downloaden

Onderweg kunnen nieuwe indrukken overweldigend zijn, of je moet lang wachten op het vliegveld… Wat de reden ook is; je even terugtrekken in een goed boek kan op zulke momenten heel fijn zijn. Tijdens het reizen neem je al veel spullen mee, en in totaal wegen die ook al meer dan genoeg. Download de Kindle-app en je kunt je smartphone gebruiken als e-reader. Al zou je er ook voor kunnen kiezen een echte e-reader mee te nemen. Op de Kindle-app verschijnen e-boeken gekocht bij Amazon direct in de app.

AROUND ME

Vind wat je nodig hebt met “Around Me”. Simpel en precies wat je nodig hebt. Dus als je op zoek bent naar een pinautomaat, bar, benzinestation, ziekenhuis, bioscoop, drogist, supermarkt, parkeerplaats of wat dan ook? “Around me” vind het voor je!

iOS en Android

WIKICAMPS USA

Snel en gemakkelijk naar campings, hostels en camperplaatsen in heel Amerika.

iOS en Android – Alleen verkrijgbaar in de Amerikaanse App store. (iOS) Account aanmaken? Lees hier hoe dat kan.

WHEATHERBUG

Je krijgt een alert wanneer er storm / orkaan in jouw gebied komt. Uiteraard zie je ook het (lokale) weerbericht!

iOS en Android – Alleen verkrijgbaar in de Amerikaanse App store. (iOS) Account aanmaken? Lees hier hoe dat kan.

ALLTRAILS

Hiking Trails door de verschillende nationale parken. Werkt ook offline. Meer dan 50.000 hiking trails!

iOS en Android – Alleen verkrijgbaar in de Amerikaanse App store. (iOS) Account aanmaken? Lees hier hoe dat kan.

GASBUDDY

Check de lokale benzineprijzen. Vind de goedkoopste Amerikaanse gasstations in de buurt!

iOS | Android  – Alleen verkrijgbaar in de Amerikaanse App store. (iOS) Account aanmaken? Lees hier hoe dat kan.

DOUANE REIZEN APP

Met de Douane APP kan je in een oogopslag zien wat is toegestaan voor je terugreis. Wat mag er mee in de koffer, voor hoeveel Euro mag je invoeren?

IOSAndroid

Pack the Bag: niks vergeten mee te nemen

Lijstjes? Weinig mensen willen ze maken. Toch kun je makkelijk iets vergeten mee te nemen, ook eenmaal op bestemming bij een doorreis. Een zeer handige tip is de app ‘Pack the Bag’. Het eerste pluspunt: de kant-en-klare inventarislijsten, waarmee je klaar bent voor elk type reis, of het nu gaat om wandelen, festival-bezoeken of vakanties met huisdieren. Zeer praktisch zijn ook categorieën als multimedia en betaalmiddelen. Praktisch zijn ook de herinneringen dat je moet gaan inpakken, en de filters waarmee je kunt zien wat er al is ingepakt. Ook goed aan deze reis-app: registreer het gewicht van de objecten en je krijgt geen verrassingen meer op de luchthaven. Zo weet je ongeveer hoeveel gewicht je in totaal in je bagage hebt. En moet je veel op doorreis tijdens je trip? Dan kan deze app je mooi helpen te checken of je alles weer mee hebt.

 

 

Amerikaanse apps en telefoon in de VS

Meer weten over handige Apps voor in de Verenigde Staten te gebruiken? Kijk dan op ons forum  wat anderen over Amerikaanse apps zeggen. En blijf je voor langere tijd in Amerika? Dan kan het misschien een betere optie zijn om een andere simkaart te gebruiken. Op die manier kun je goedkoper bellen en internetten op je bestemming. Iets wat het overwegen waard is. Verdiep je hierin voor vertrek.

Smartphone USA4ALL

 

Tips voor een onbezorgde reis


Apps voor in de Verenigde Staten! – Dat is handig!

Leestijd: 10 min