Zuid West Amerika, staat op vele verlanglijstjes. Mensen die voor het eerst naar Amerika gaan die kiezen veelal voor een route in het Zuid Westen, want daar zijn veel bezienswaardigheden te bewonderen. Hoewel Amerika veel meer moois heeft te bieden, beperken wij ons in dit artikel tot de staten Californië, Nevada, Arizona en Utah. Wij hopen dat u met deze Zuid West Amerika voorbeeldroute uw reis enige vorm kan gaan geven. Wees voorbereid op een uitgebreid artikel. Hierom zal deze ook in delen aan u voorgelegd worden en bestaat de voorbeeldroute uit meerdere pagina’s.

Zuid West Amerika Voorbeeldroute - Meerdere opties mogelijk!

De basisroute

De afstanden en rijtijden in deze basisroute zijn weergegeven om u een idee te geven hoeveel tijd u die dag over heeft voor activiteiten. Men vergist zich nogal eens in afstanden en rijtijden en bezienswaardigheden. Daarom is het raadzaam niet teveel in een dag te willen plannen. Verder op in dit artikel leest u mogelijke opties die u kunt toepassen op de route, om zo tot uw ultieme Amerika reis te komen. Heeft u nog niet geboekt? U kunt dan altijd een offerte opvragen bij een van onze betrouwbare reisorganisatoren.

Amsterdam    Los Angeles    
2 Los Angeles Pismo Beach 200 mls   320 km 3.30 uur rijden
3 Pismo Beach Monterey 150 mls   240 km 3.30 uur rijden
4 Monterey San Francisco 115 mls   180 km 2.00 uur rijden
5 San Francisco San Francisco
6 San Francisco Yosemite 200 mls   320 km 3.30 uur rijden
7 Yosemite Yosemite
8 Yosemite Mammoth Lakes 105 mls   170 km 2.30 uur rijden
9 Mammoth Lakes Death Valley 150 mls   250 km 2.30 uur rijden
Met Bodie = 275 mls – 440 km – 5.30 uur rijden
10 Death Valley Las Vegas 215 mls   345 km 4.15 uur rijden
11 Las Vegas Las Vegas
12 Las Vegas Zion 160 mlls   255 km 2.30 uur rijden
let op: U komt in een andere tijdzone en “verliest” vandaag 1 uur
13 Zion Zion
14 Zion Bryce 085 mls   135 km 1.45 uur rijden
15 Bryce Page 150 mls   240 km 2.30 uur rijden
let op: In de zomertijdperiode krijgt u het “verloren” uur van dag 12 weer terug
16 Page Grand Canyon 140 mls   230 km 2.30 uur rijden
17 Grand Canyon Kingman 170 mls   270 km 2.30 uur rijden
18 Kingman Los Angeles 325 mls   520 km 5.30 uur rijden
Deze afstand/rijtijd is inclusief omweg via Oatman
19 Los Angeles Los Angeles
20 Los Angeles Amsterdam
21 Aankomst Amsterdam

Bezienswaardigheden op deze route

De kustweg tussen Los Angeles en San Francisco: U rijdt deze kustweg in 3 etappes.  (dag 2, 3 en 4)

Dag 2 – van Los Angeles via Santa Barbara en Solvang naar Pismo Beach

U kunt er deze dag ook voor kiezen om iets verder door te rijden en in Morro Bay of Cambria te overnachten.

 • Santa Barbara:  Wandel hier even door het centrum, een stukje langs het water en over de pier.
 • Solvang: Een stadje waar de Deense invloed zichtbaar en merkbaar is.
 • Pismo Beach: Aantrekkelijk overnachtingsplaatsje, met een mooi strand.
 • Morro Bay: Ook een leuk overnachtingsplaatsje. Vanaf  het haventje kijk je op Morro Rock.
 • Breng een bezoek aan Morro Bay state park

Dag 3 voert u vandaag naar Monterey

 • Naar Monterey is een relatief kort stukje, maar het voert u vandaag langs het mooiste deel van de Californische kust, Big Sur.
 • U komt eerst langs Hearst Castle, het (voormalige) woonhuis van krantenmagnaat Hearst. In het hoogseizoen is reserveren aan te raden.
 • Bij San Simeon kunt u zeeolifanten bekijken die daar op het strand liggen.
 • Big Sur is het ruigste deel van de kustlijn en bij Julia Pfeiffer Burns state park kunt u een paar mooie wandelingen maken.
 • Brochure Julia Pfeiffer Burns state park.
 • Bij Point Lobos kunt u een stuk langs de ruige kustlijn wandelen. In dit park is veel wildlife.
 • Bezoek het pittoreske stadje Carmel.  Clint Eastwood was hier ooit, van 1986 tot 1988, burgemeester.

Dag 4 – van de kustroute gaat van Monterey naar San Francisco.

 

San Francisco

Bezienswaardigheden in San Francisco worden slechts kort genoemd.  Via de links krijgt u uitgebreide informatie over genoemde onderwerpen.

 • Bekijk eerst de kaart van San Francisco zodat u weet waar alles ligt.
 • Meer informatie over San Francico
 • Bekende highlights in San Francisco zijn Fisherman’s Wharf in het centrum van de stad, het gevangeniseiland Alcatraz, de bochtige Lombart Street, de kabeltrams en het Golden Gate park.
 • Fisherman’s Wharf
 • Alcatraz – In het hoogseizoen is reserveren aan te raden
 • Lombard Street. Het steile stukje straat met de vele bochten.
 • Kabeltram.
 • Golden Gate Park met z’n musea, de botanische tuin en de Japanse thee tuin

 

Minder bekende bezienswaardigheden / activiteiten

 • U kunt in San Francisco fietsen huren, de Golden Gate over fietsen naar Sausalito aan de andere kant van de baai en dan met de veerboot terug naar San Francisco varen.
 • Klim via de Filbert Steps naar de Coit Tower.
 • Een beetje in onbruik geraakt, maar als u veel wil zien in weinig tijd, rij dan de 49 mile drive. U komt langs veel bekende bezienswaardigheden.
 • Als je nog nooit een vliegdekschip hebt gezien, in Alameda (aan de kant van Oakland) ligt museumvliegdekschip de Hornet.
 • Aan de overkant van de baai ligt het mooie Muir Woods.

Waarschuwing

Op de Golden Gate brug wordt elektronisch tol geheven voor verkeer dat de stad ingaat. (de stad uitgaan kost niks) Hoe u deze tol kunt betalen leest op deze website. Op de Bay Bridge en San Mateo Bridge wordt ook tol geheven voor verkeer dat de stad ingaat, maar daar zijn een paar bemande loketten en kan (nog) wel met cash worden betaald.

Overnachten in San Francisco

Als u een hotel neemt in het centrum van SF betaalt u een flinke prijs voor de locatie. Kijk ook of het hotel extra parkeerkosten rekent voor uw auto. U kunt, als u een beperkt budget hebt en u heeft een auto ook een hotel nemen buiten het centrum of bij het vliegveld. Scheelt qua prijs vaak de helft en parkeren is daar vaak gratis. Veel hotels in diverse prijsklassen vindt u in de stadsdelen Burlingame en Milbrae (westelijk van het vliegveld) en in South San Francisco ten noorden van het vliegveld. Vanaf het vliegveld bent u met de auto in 15 – 20 min in het centrum.

Parkeren in het centrum van San Francisco

Nu denkt u natuulijk “waar laat ik dan m’n auto als ik naar het centrum rij en wat kost parkeren in San Francisco centrum?” Gebruik deze website om een goede, betaalbare parkeerplaats of parkeergarage te vinden. Selecteer de buurt waar u wil parkeren, vul datum, aankomsttijd en vertrektijd in en de site berekent de kosten van de parkeerplaatsen. Klik op het prijsvlaggetje en u krijgt meer info over de parkeerplaats. (bv wijze van betalen). Er zijn garages/parkeerplaatsen met “early bird” aanbiedingen.  Als u voor een bepaalde tijd “binnen” bent (meestal is dat voor 09.00 uur) parkeert u een hele dag voor een tarief van 10 – 15 $. Als u op de website een vroege aankomsttijd invult (bv 08.50 AM) houdt de site hier rekening mee.  In de getoonde prijzen zijn early bird aanbiedingen dan ingecalculeerd.

Zuid West Amerika Voorbeeldroute

Hierboven leest u over het eerste gedeelte van deze voorbeeldroute. Dit artikel is zo samengesteld dat het voor u als reiziger heel veel opties bevat, vanwege de grootte van de voorbeeldroute is dit artikel verdeeld in zes pagina’s. Wij bieden de mogelijkheden u maakt de keuzes! Wilt u ook de overige etappes lezen? Klik dan op een van onderstaande links.

 

Grand canyon in Arizona - Ilya Korzelius

Met dank aan Cees A.

Foto onder: Ilya Korzelius

Zuid West Amerika Voorbeeldroute – Stel zelf je route samen!

Leestijd: 6 min